OPusculum - říjen 2015

4. Říjen 2015 - 16:51

Říjen je měsíc Panny Marie, měsíc Růžence. Modlitby, která je jedním ze znaků naší identity. Růženec je modlitba na první pohled jednoduchá, čímž může leckoho odradit, ale z opačné strany je to modlitba hluboká, kontemplující a obohacující.
Říjen je měsíc Setkání české dominikánské rodiny. A to letošní je nejen jubilejní, ale též otevírá rok Jubilea v naší provincii.
Říjen je měsíc, kdy se ohlížíme, co všechno jsme v létě přes prázdniny stihli a prožili. Ale nezůstáváme jen u toho, přinášíme již podněty, co nás čeká v roce příštím.
Co by však byly informace, bez konkrétního povzbuzení. Proto v tomto čísle naleznete příběh dvou bratří dominikánů. Jednoho povýšeného na oltář a druhého, o jehož povýšení samotným Bohem není třeba pochybovat.

A k tomu všemu naše obvyklá nabídka nových knižních titulů, které vám přináší Nakladatelství Krystal OP a Knihkupectví Oliva.

Obsah čísla:
Jubileum - 800 let
Setkání české dominikánské rodiny
Studijní týden v Olomouci
Společné duchovní cvičení svatý Hostýn 2015
Euromon 2015
Oslavy u dominikánek
Prázdninové ohlédnutí
Sliby sester
Geniální je jednoduché
Bl. Pio Alberto Del Corona OP
P. Benedikt František Hronek OP
Stálé studium
Světové dny mládeže 2016
Laická sdružení v roce 2016
Salve 2015
Nakladatelství Krystal OP
Knihkupectví Oliva

Říjnové číslo je ke stažení na adrese http://opusculum.op.cz/2015/OPusculum1510.pdf
Tištěnou verzi časopisu naleznete v klášterních či farních kostelech, kde dominikáni působí, nebo je možné si ji nechat zasílat za úhradu poštovného. Individuální objednávky zasílejte na adresu redakce (opusculum@op.cz), kam můžete rovněž posílat své příspěvky a fotografie.

Máte zájem dostávat upozornění na nová čásla OPuscula? Přihlašte si odběr novinek na úvodní stránce.