OPusculum - říjen 2016

V podzimním čísle se výběrem z textů, které na webu publikoval o. Benedikt OP, vracíme ke Generální kapitule v Bologni. Zároveň zařazujeme i další důležité události, jako jsou sliby a obláčky bratří a sester Zdislávek. V reportáži s. Guzmany se můžete podívat na proměny brněnského domu sester a zjistit, jak k tomu přispěly řepčínské chlívky.
Poměrně velký prostor je věnován formaci dominikánských laiků a jako bonus je do čísla vložen program na prvních 5 měsíců letošního roku duchovní obnovy (v internetové verzi chybí, ale je zveřejněn zde v sekci Dokumenty v článku Čtyřletá obnova dominikánské laické formace).
V aktuálním čísle naleznete i pozvánky na akce, z nichž stojí za upozornění Setkání dominikánské rodiny, Stálé studium a Setkání formátorů.
Krom toho se ohlédneme za úspěšnou výstavou k 800. výročí řádu a nechybí ani obvyklá nabídka Nakladatelství Krystal OP, přehled novinek v knihkupectví Oliva a pozvánka na koncert v Dominikánské 8.

Obsah čísla:

Generální kapitula – Bologna 2016
Svěcení bratří Justina, Metoděje a Klimenta
Obláčka novice naší provincie
S Dominikány do Krakova
Sliby sester Díla blažené Zdislavy
Tržní mechanismus a proměna olomouckých chlívků v brněnské dobrodružství
Škola v Bojkovicích má nový web
List provinčního moderátora LS
Čtyřletí obnovy dominikánské laické formace
Zprávy z místních sdružení
Úmysly pro modlitbu růžence
Stálé studium
Formační setkání 2017
Setkání dominikánské rodiny
Putovní výstava k 800. výročí
Nakladatelství Krystal OP
Knihkupectví Oliva
Dominikánská 8

Říjnové číslo je ke stažení na adrese http://opusculum.op.cz/2016/OPusculum1610.pdf
Tištěnou verzi časopisu naleznete v klášterních či farních kostelech, kde dominikáni působí, nebo je možné si ji nechat zasílat za úhradu poštovného. Individuální objednávky zasílejte na adresu redakce (opusculum@op.cz), kam můžete rovněž posílat své příspěvky a fotografie.

Máte zájem dostávat upozornění na nová čásla OPuscula? Přihlašte si odběr novinek na úvodní stránce.